Завдання №3, журналісти


Цей договір  залишається предметом однієї з найсуперечлевіших оцінок в історіографії. Він викликав неоднозначну реакція серед діячів українського національного руху 20 рр. ХХ століття.
Про нього писали:
1. "Завдяки договору загрібали жар чужими руками і нищили Україну українськими ж руками, щоб заволодіти нею, знесиленою, позбавленою можливості спротиву і виснаженою."

2.” УНР отримувала на основі цього договору “моральну допомогу у формі визнання европейською державою де- юре державної суверенності та реальну підтримку на політичному, мілітарному й  фінансовому полі.”

Він  про цю переломну подію в своєму житті писав так:
«Тільки нечесний демагог може дозволити говорити собі про те, що я  продав Галичину, Волинь і так далі. Бо, якщо говорити правду, то хто несе на собі відповідальність за історичні «гріхи» і недоліки української неорганізованості, малокультурності і несприятливих обставин в житті української нації...шлях до української державності лежить через Київ, а не через Львів. Тільки тоді, коли Українська Державність утвердиться на горах Дніпра і біля Чорного моря, лише тоді можна думати реально про об'єднання українських земель захоплених сусідами. Інша політика — це мрії, нереальні комбінації, які приведуть до того, що ніякої України не буде... Я переконаний, що вірність обраної мною лінії підтвердить історія. Це був тактичний хід для встановлення зв'язків з Європою".

Про яку подію іде мова? Хто була та людина, український діяч, яка уклала цей договір.

Завдання: придумайте  заголовки та  доберіть ілюстрації до  статей в російську більшовицьку газету  та в польську газету про цю подію. Текст статті - за бажанням.  Дата виходу газет через декілька днів  після підписання договору. 


(Вчитель створює заздалегідь на google диску документ, який служить фаблоном майбутньої газети)

Виконана робота:



Після виконання завдання повідомте прізвище історичного діяча учителю.









Немає коментарів:

Дописати коментар